Acer n35

Acer, idąc w ślady innych producentów, zaprezentował palmtop z modułem GPS. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda w porównaniu z innymi.

Acer, idąc w ślady innych producentów, zaprezentował palmtop z modułem GPS. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda w porównaniu z innymi.

Wzrost sprzedaży palmtopów w Polsce związany jest z wykorzystaniem komputerów kieszonkowych jako niedrogich systemów nawigacyjnych. Zamiast wydawać kilkanaście tysięcy złotych na firmowy zestaw do samochodu, można już za nieco ponad 2000 zł kupić palmtop z AutoMapą.

A wszystko przez baterię

Acer n35
Do testów otrzymaliśmy urządzenie z wbudowaną anteną GPS. Palmtop pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile, który obsługuje procesor firmy Samsung taktowany z częstotliwością 266 MHz. Acer n35 wyposażono w 64 MB pamięci RAM oraz czytnik kart SD. Najważniejszy element, czyli GPS, ukryty został z tyłu obudowy i wyciąga się go dopiero w razie potrzeby. Aby palmtop nie był bezużyteczny w samochodach z atermicznymi szybami, radzimy zaopatrzyć się w antenę zewnętrzną, dostępną za dodatkową opłatą.

Acer n35

Werdykt PCWK

Acer n35 z powodu przeciętnego procesora kiepsko wypada w testach mocy obliczeniowej, najważniejszych w sprawnym wyliczaniu trasy w programie nawigacyjnym. Bije za to na głowę konkurencyjnego Optimusa OPTIpad 300 GPS w teście grafiki. Poważnym mankamentem jest mało pojemna bateria, pozwalająca na pracę bez zasilania z pełnym obciążeniem procesora i maksymalnym podświetleniem jedynie przez 180 minut, i to bez aktywnego modułu GPS. Optimus OPTIpad 300 GPS wypada w tym porównaniu lepiej.

Informacje Acer

http://www.acer.pl

Cena 1254 zł