Acer: nadchodzi smartfon bez Windows

W drugiej połowie 2009 r. na rynek trafić ma smartfon Acera pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego innego niż Windows Mobile. Będzie to pierwsze takie urządzenie w ofercie tajwańskiego producenta.

Acer, trzeci co do wielkości wytwórca sprzętu komputerowego na świecie, w lutym tego roku zaprezentował smartfony własnej produkcji, wchodzące w skład rodziny Tempo. Urządzenia M900 i F900 pracowały pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile 6.1. Już wtedy z ust przedstawicieli spółki padły zapewnienia, że trwają prace nad nową generacją urządzeń, które będą oferowane z nowszą wersją mobilnego systemu Microsoftu, jak również z OS-ami innych producentów (w tym z Google Android).

Acer: nadchodzi smartfon bez Windows

Acer M900

Wówczas jednak, a miało to miejsce w trakcie targów telekomunikacyjnych Mobile World Congress w Barcelonie, żadne szczegóły techniczne oraz daty ewentualnych premier nowych smartfonów, nie zostały ujawnione. Jak się okazuje, urządzenia z systemem autorstwa firmy innej niż Microsoft mogą pojawić się już w tym roku.

Zanim to jednak nastąpi, w sprzedaży będą dostępne "windowsowe" smartfony DX900, X960 oraz wspomniane M900 i F900.

Acer: nadchodzi smartfon bez Windows

Acer M900

Premiera urządzenia DX900 nastąpi jeszcze pod koniec marca, zaś X960 - na początku przyszłego miesiąca. Pierwszy z modeli charakteryzuje się dotykowym wyświetlaczem, obsługą sieci 3G oraz możliwością umieszczenia w nim dwóch kart SIM jednocześnie. W X960 również zastosowano dotykowy ekran (2,8"), a ponadto moduł GPS i 3,2-megapikselowy aparat fotograficzny. Urządzenie może służyć także jako odtwarzacz multimedialny.

Na modele M900 i F900 przyjdzie użytkownikom poczekać nieco dłużej, ale i tak ich wprowadzenie na rynek powinno nastąpić w pierwszej połowie tego roku. M900 wyposażony jest w klawiaturę QWERTY, czytnik linii papilarnych, moduł GPS i 5-megapikselowy aparat fotograficzny. W F900 brak klawiatury QWERTY, jest za to aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MP i obsługa sieci Wi-Fi. Oba smartfony dysponują 3,8-calowymi ekranami dotykowymi.

Acer: nadchodzi smartfon bez Windows

Acer DX900