Acer - palmtop w stylu Ferrari

Firma Acer znana jest już z produkcji notebooków oznaczonych charakterystycznym logo włoskiej marki samochodów. Koncern w trakcie trwających w Taipei na Tajwanie targów Computex zaprezentował PDA, rozszerzające rodzinę przenośnych urządzeń Acer Ferrari.

Oficjalna nazwa nowego PDA to Ferrari Racing Personal Navigator, z racji wyposażenia go w moduł nawigacji satelitarnej.

Nowość Acera budzi skojarzenia z innym palmtopem tej firmy, noszącym oznaczenie c500. Mimo wizualnego podobieństwa oba urządzenia korzystają z innych podzespołów. W tym względzie należy na razie wierzyć producentowi na słowo, gdyż nie dostarczył jeszcze żadnych specyfikacji. Wiadomo na razie, iż urządzenie oprócz GPS dysponuje modułem komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi oraz Bluetooth. W obudowie palmtopa znaleźć tez można gniazdo kart Secure Digital.

PDA Acera z serii Ferrari

PDA Acera z serii Ferrari

PDA Ferrari oferuje dodatkowo zestaw tapet na ekran przedstawiających auta Ferrari pakiet oraz "samochodowych" dźwięków (np. odgłos włączonego silnika) przypisanych do różnych czynności, wykonywanych przez użytkownika. Jego rynkowa premiera będzie mieć miejsce w Europie na początku trzeciego kwartału br.


Zobacz również