Acer poczeka ze smart phone'ami

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele koncernu Acer zapowiadali na konferencji prasowej, iż w najbliższych miesiąca firma wprowadzi do sprzedaży swoje pierwsze smart phone'y (podano nawet ogólną specyfikację tych urządzeń). Teraz okazuje się, że na zaawansowane komórki Acera przyjdzie nam jeszcze poczekać co najmniej rok.

Informacja o planach koncernu, zakładających, że już w pierwszej połowie przyszłego roku Acer wprowadzi do sprzedaży trzy smart phone'y, pojawiła się w piątek - pisaliśmy o tym w tekście "Smart phone od Acera". Entuzjastyczne zapowiedzi Federico Carozzi, product managera Acera, który informował, że wszystkie urządzenia będą wyposażone w obsługę technologii Bluetooth oraz GPS, zdementował niestety Simon Hall, szef działu PDA Acera na Europę.

Hall powiedział, że na premierę urządzeń tego typu przyjdzie nam poczekać jeszcze co najmniej rok. Co więcej, wcale nie jest pewne, że po tym czasie Acer wprowadzi na rynek właśnie typowego smart phone'a - czyli urządzenie będące połączeniem PDA i telefonu komórkowego. "To będzie raczej typowy PDA, wyposażony w rozbudowane funkcje komunikacyjne - obsługę Bluetooth i Wi-Fi, a w przyszłości również GPS" - tłumaczył Hall.