Acer prezentuje nowy model z serii TravelMate

Acer na swojej globalnej konferencji w Nowym Jorku zaprezentował kolejnego przedstawiciela biznesowej serii Travelmate.

Acer ogłosił aktualizację biznesowych laptopów z serii TravelMate P6. To przenośny notebook o wadze wynoszącej zaledwie 1,1 Kg. Producent deklaruje do 20 godzin czasu pracy na baterii. Zaletą ultrabooka jest posiadanie wojskowego certyfikatu MIL-STD 810G, który gwarantuje solidność konstrukcji i odporność na przypadkowe uszkodzenia.

Acer prezentuje nowy model z serii TravelMate

Każdy nowy model z serii Travelmate P6 posiada preinstalowany system operacyjny Windows 10 Pro. Za wydajność odpowiadają procesory Intel Core i5 oraz i7 Whiskey Lake. Komputer może posiadać maksymalnie 24 GB pamięci operacyjnej RAM (DDR4), dedykowaną kartę graficzną Nvidia GeForce MX250 oraz dysk SSD PCIe X4 3 generacji o pojemności do 1 TB korzystający z interfejsu NVMe. Laptop wyposażono w system szybkiego ładowania baterii. Po 45 minutach ładowania bateria osiąga do 50 procent naładowania.

Acer podczas prezentacji tego biznesowego laptopa skupił się głównie na możliwości długiej pracy na pojedynczym ładowaniu, ale nie zapomniał również o innych istotnych elementach.

Acer prezentuje nowy model z serii TravelMate

TravelMate P614-51 został wyposażony w 14 calową matrycę o rozdzielczości Full HD wykonaną w technologii IPS. Jak przystało na biznesowego przenośnego laptopa Travelmate P6 posiada pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę, duży touchpad pokryty szkłem Corning Gorill Glass NBT oraz certyfikat Skype for Business. Notebook wyposażony jest w system czterech mikrofonów, które są w stanie wychwycić dźwięk nawet z odległości 2 metrów, co może być atutem podczas przeprowadzania wideokonferencji.

Acer prezentuje nowy model z serii TravelMate

Acer gwarantuje, że urządzenie jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 122 cm, co potwierdzone jest certyfikatem MIL-STD 810G.

Biznesowy laptop oferuje również szerokie spektrum rozwiązań odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Urządzenie kompatybilne jest z funkcją Windows Hello i wyposażone w czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania oraz kamerę na podczerwień. Obydwa sposoby umożliwiają szybkie i sprawne logowanie do systemu zamiast korzystania z tradycyjnego hasła. Jeżeli nie korzystamy z wbudowanej kamery możemy ją zasłonić, a zintegrowany moduł TPM 2.0 gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie sprzętowym.

Fabrycznie na laptopach zainstalowany będzie pakiet Acer ProShield - zestaw narzędzi do obsługi zabezpieczeń oraz kompleksowego zarządzania sprzętem i danymi. Acer Office Management pozwoli wdrożenie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa. Wybrane modele wspierają również technologię Intel vPro.

TravelMate P6 może być wyposażony w modem 4G LTE z technologią eSIM i 2x2 MU MIMO. Zaimplementowano standard Intel Thunderbolt 3 który umożliwia szybkie przesyłanie danych pomiędzy kompatybilnymi urządzeniami za pomocą złącza USB typu C. Dostępny jest również czytnik kart microSD, Smart Card oraz moduł NFC.

Opcjonalnie producent oferuje stacje dokującą Acer USB Type-C Dock II, która oferuje dodatkowe złącza USB typu A, typu C, DisplayPort, HDMI oraz wejście i wyjście audio.

Acer prezentuje nowy model z serii TravelMate

W Polsce można będzie zakupić dwie konfiguracja:

tańszą TMP614-51G-51ZG z procesorem Intel Core i5-8265U, ekranem 14 cali FHD IPS, kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250 2GB, 8GB DDR4 pamięci operacyjnej RAM oraz dyskiem 256GB PCIe NVMe SSD za 4999 zł.

droższą TMP614-51G-719Y z procesorem Intel Core i7-8565U, ekranem 14 cali FHD IPS, kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250 2GB, 8GB DDR4 pamięci operacyjnej RAM oraz dyskiem 512GB PCIe NVMe SSD za 5799 zł.

Laptop pojawi się w sklepach w połowie maja.