Acer przedstawi ultrabook za 699 USD. "Rozciągnie" definicję Intela?

Z informacji podanych przez serwis DigiTimes.com wynika, że Acer zamierza wprowadzić do oferty 15-calowy ultrabook cechujący się bardzo przystępną ceną wynoszącą zaledwie 699 USD.

Zgodnie z doniesieniami serwisu DigiTimes.com, Acer zamierza zrobić to, na czym od początku bardzo zależało Intelowi, który jest pomysłodawcą nowej kategorii komputerów przenośnych, czyli ultrabooków.

W związku z "zadowalająca sprzedażą 11- i 13-calowych tego typu komputerów" chce bowiem (prawdopodobnie) wprowadzić na rynek 15-calowy ultrabook, którego cena nie tylko, że będzie niższa od 1000 dolarów (graniczna wartości ustalona przez Intela), ale osiągnie zaskakująco niski poziom 699 USD.

Urządzenie miałoby być produkowane przez tajwańską firmę Pegatron Technology, która jednak, podobnie jak Acer, odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie.

Ultrabook?

Warto zwrócić uwagę na pewna istotną kwestię. Otóż pominąwszy możliwości i design, nowy sprzęt Acera nie "łapałby" się do ustalonych przez Intela dla ultrabooków ram. Tego typu urządzenia nie powinny bowiem ważyć więcej niż 1,4 kilograma i zazwyczaj posiadają ekrany o przekątnej wynoszącej 13 cali lub mniej.

Jeżeli jednak faktycznie Acer zamierza wprowadzić na rynek zapowiadany przez DigiTimes komputer, z pewnością inni także podążą w jego ślady, co oznacza, że definicja Intela zostanie "rozciągnięta".

Z drugiej jednak strony, ultrabooki miały stanowić alternatywę dla MacBooka Air, który według wielu obserwatorów rynku powinien się w pierwszym kwartale doczekać nowej wersji również oferującej 15-calowy ekran.

Miejmy nadzieję, że więcej detali na temat konstrukcji Acera pojawi się na zbliżających się styczniowych targach CES. W każdym razie możemy być pewni, że jednym z najliczniej wystawianych na targach rozwiązań będą ultrabooki, których może tam się pojawić nawet 50.

_______

Ultrabooki to bardzo interesująca kategoria komputerów, której osobiście bardzo kibicuję. Trzymam kciuki, aby udało się producentom spełnić wcześniejsze cenowe założenia. Jeżeli tak by się stało, już w 2013 roku będziemy mieli możliwość zakupu pracującego pod kontrolą Windows 8 ultraprzenośnego, porządnie wykonanego i szybkiego komputera za kwotę nie przekraczającą 500 USD. Czekacie na to? Ja tak!