Acer przedstawia nowe notebooki Nitro 5 i Swift 3 z mobilnymi procesorami AMD Ryzen drugiej generacji

Przed rozpoczęciem targów Computex 2019 Acer ogłosił, że notebook dla graczy Nitro 5 oraz Swift 3 zostaną wyposażone w najnowsze procesory mobilne AMD Ryzen oraz karty graficzne Radeon Vega.


Nitro 5 z procesorem Ryzen dla graczy

Za wydajność Nitro 5 będzie odpowiadał procesor AMD Ryzen 7 3750H 2. generacji i karta graficzna Radeon RX 560X. Ekran to 15,6-calowy Full HD IPS lub 15,6 FHD IPS 144 Hz ze współczynnikiem proporcji ekranu do obudowy wynoszącym 80%. Nitro 5 zapewnia bezproblemowy streaming dzięki karcie Gigabit Wi-Fi 5 z technologią 2x2 MU-MIMO. Dodatkowym atutem są porty: HDMI 2.0 i USB Type-C 3.1 Gen1 (do 5 Gb/s). Wyposażony jest w dwa wentylatory i technologię Acer CoolBoost, które zapewnią chłodzenie podczas długich sesji gier. CoolBoost zwiększa prędkość obrotową wentylatora o 10 procent, a chłodzenie procesora i karty graficznej o 9% w porównaniu do trybu automatycznego.

Ponadto notebook dla graczy został wyposażony w Network Optimizer od Acer, który optymalizuje gry w trybie online i zapewnia szybkie przesyłanie danych. Łatwy w użyciu interfejs graficzny pomaga użytkownikom zarządzać przepustowością zarówno w trybie automatycznym - kategoryzując i ustalając priorytety programów w celu wyeliminowania problemów z siecią - lub ręcznie, umożliwiając użytkownikom ich dostosowywanie.

Zobacz również:

  • MacBook Pro 2021 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [20.09.2021]
  • Nowości Acer z CES 2021 - nowe modele Nitro 5 oraz Aspire 5 i 7
Acer przedstawia nowe notebooki Nitro 5 i Swift 3 z mobilnymi procesorami AMD Ryzen drugiej generacji

Swift 3 z Ryzen dla większej wydajności

Notebook Swift 3 został wyposażony w procesor AMD Ryzen 7 3700U 2. generacji z kartą graficzną Radeon Vega. Dzięki opcjonalnej karcie graficznej Radeon 540X, użytkownicy otrzymują wydajność, której potrzebują do wykonywania bardziej wymagających zadań, takich jak edycja wideo czy swobodna gra. Swift 3 wyposażony jest w 14-calowy wyświetlacz Full HD IPS z wąskimi ramkami, w eleganckiej aluminiowej konstrukcji. Zawias notebooka pozwala rozłożyć go na płasko, czyli do 180 stopni. Całość zamknięto w lekkiej obudowie o wadze 1,45 kg i grubości 17,95 mm. Nowe modele Nitro 5 i Swift 3 z procesorami mobilnymi AMD Ryzen drugiej generacji będą prezentowane na wystawie Acer w Xinyi Plaza, Xiangti Avenue Plaza w Tajpej, w dniach 28 maja - 2 czerwca 2019 roku.

Acer przedstawia nowe notebooki Nitro 5 i Swift 3 z mobilnymi procesorami AMD Ryzen drugiej generacji

Ceny i dostępność

  • Nitro 5 z 15-calowym wyświetlaczem Full HD IPS będzie dostępny w Polsce od września w cenie od 3 999 zł.
  • Acer Swift 3 z 14-calowym wyświetlaczem Full HD IPS będzie dostępny Polsce na przełomie lipca i sierpnia w cenie 3 399 zł.