Acer: rozważamy wymianę baterii

Festiwal wymiany wadliwych baterii w notebookach wydaje się nie mieć końca. Na takich ruch prawdopodobnie zdecyduje się również Acer - czwarty z największych producentów PC na świecie.

Także i tym razem chodzi o baterie wyprodukowane przez Sony. Acer prowadzi obecnie rozmowy w tej sprawie z japońskim koncernem. Jak podkreślają przedstawiciele firmy wymiana byłaby profilaktyczna. Acer utrzymuje, że jego klienci jak dotychczas nie zgłaszali problemów związanych z przegrzewaniem się akumulatorów w zakupionych notebookach.

W ostatnim okresie właściwie każdy tydzień przynosi złe wieści dla Sony. Koncern ten z pewnością podjął już kroki zapewniające usunięcie wad konstrukcyjnych swoich akumulatorów do komputerów przenośnych. Teraz niecierpliwie czeka na zakończenie procesu wycofywania z użytku swoich wadliwych baterii. Japoński gigant proces ten odczuje bardziej dotkliwie niż pierwotnie sądzono. Szacunki Sony wskazywały początkowo na koszty rzędu 250 mln USD. Teraz wiadomo, że cała operacja będzie kosztować firmę znacznie więcej. Liczba baterii do wymiany może sięgnąć 10 milionów lub więcej. Przypomnijmy, że wymianę wadliwych baterii zarządziły: Dell, Apple, Toshiba, Lenovo. Do tej listy dołączyć mogą jeszcze dwaj czołowi producenci notebooków - Fujistu Siemens oraz właśnie Acer. Zarząd Sony spodziewa się, że do "programu" mogą dołączyć jeszcze inni dostawcy.

Czytaj także:

Baterie - palący problem, gorący temat

Standaryzacja baterii litowo-jonowych

Toshiba masowo wymienia akumulatory

Czy ty też masz wadliwego Della?

Dell wymieni 4,1 mln baterii