Acer: sprzedaż komputerów wzrośnie o 40%

Prezes zarządu firmy Acer, J.T. Wang, przewiduje, że sprzedaż komputerów PC wzrośnie w 2007 roku o 40%. Stanie się tak ze względu na agresywna wojnę cenową producentów procesorów i nowy system operacyjny Microsoftu.

Według Economic Daily News, chińskiej gazety biznesowej, J.T. Wang twierdzi, że w porównaniu do ubiegłego roku sprzedaż nowych pecetów w pierwszym kwartale wzrośnie o połowę. Nieco mniejsze będzie zwiększenie sprzedaży w skali całego roku ale i tak wyniesie około 40%. Gazeta podała, iż prezes zarządu Acera uzasadnia swoje prognozy w prosty sposób. Wzrost sprzedaży spowodowany będzie coraz niższymi cenami wydajnych procesorów i coraz ostrzejsza konkurencją między Intelem i AMD. W efekcie, ceny komputerów stacjonarnych i notebooków obniżą się, co może skłonić większą liczbę klientów do zakupu nowego peceta.

Drugim powodem, dla którego nastąpić ma tak znaczny wzrost sprzedaży jest nowy system operacyjny - Windows Vista. Uruchomienie go i wykorzystanie wszystkich możliwości na starszej, słabszej maszynie może być problematyczne, co także może napędzić sklepom komputerowym większą liczbę klientów.

Acer jest pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy czwartym producentem komputerów na świecie. Szanse na skorzystanie ze wzrostu światowej sprzedaży firma upatruje przede wszystkim na rynkach wschodzących.