Acer szykuje notebooki korzystające z platformy Intel CULV

W kwietniu na rynku notebooków pojawią się nowe modele Acera zbudowane w oparciu o platformę Intel CULV (consumer ultra-low voltage). Urządzenia będą oferowały ekrany o przekątnej wynoszącej od 11,6 do 15 cali.

Wśród nowych komputerów przenośnych korzystających z platformy ultra niskiego napięcia (CULV) Intela (stanowi ona konkurencję dla platformy AMD Yukon) pojawią się modele wyposażone w ekrany o przekątnej wynoszącej 11,6, 13, 14 i 15 cali.

Produkcją 11,6-calowych urządzeń ma się zająć firma Quanta, natomiast 13-calowych - Inventec. Największe jednostki z kolei zejdą z linii produkcyjnych firmy Wistron. Wiadomo również, że wyposażone w 13-calowe ekrany modele mają dysponować magnezowo-aluminiową obudową.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że pomimo tego, iż platforma CULV dedykowana jest ultra-mobilnym komputerom wyposażonym w ekrany oferujące przekątne od 11 do 13,3 cala, Acer postanowił ją umieścić także w dużo większych notebookach.

Należy również dodać, że zdaniem analityków z Goldman Sachs notebooki CULV będą kosztowały od 560 do 700 USD. Przewiduje się również, że będą one miały duży wpływ na sprzedaż high-endowych komputerów przenośnych takich firm jak Apple, czy Sony.

Zobacz też: Ranking PC Worlda - notebooki.