Acer: w 2010 roku netbooki zajmą 25% rynku laptopów

Według Acera rynek netbooków będzie rósł znacznie bardziej dynamicznie niż wynikałoby z najnowszej analizy firmy badawczej Garner.

Firma Garner opublikowała niedawno raport, z którego wynika, że w tym roku do sklepów trafi około 21 milionów netbooków. Acer postanowił skomentować analizę i opublikował własne, znacznie bardziej optymistyczne oświadczenie w tej sprawie.

Rzecznik Acer, J.T. Wang, powiedział, że według własnych badań firmy w tym roku do kanałów dystrybucyjnych trafi nie 21, ale od 25 do 30 milionów netbookow.

To jednak dopiero początek optymistycznej wizji firmy. Acer pokusił się o zadeklarowanie, że w do 2012 roku powyższe wartości sięgną aż 50 milionów egzemplarzy netbooków dostarczanych na rynek.

Z słów Wanga wynika również, że już w przyszłym roku jedna czwarta wszystkich laptopów należeć będzie do rodziny ultramobilnych netbooków. Wang twierdzi, że użytkownicy po prostu nie potrzebują nosić przy sobie potężnych Core 2 Duo, wielu gigabajtów pamięci RAM, dużego i nieporęcznego ekranu czy dodatkowych akcesoriów.