Acer wymieni 27 tys. baterii

Firma Acer ogłosiła program wymiany 27 tys. baterii, zamontowanych w jej komputerach z serii TravelMate oraz Aspire. Akumulatory wyprodukowane zostały przez firmę Sony - muszą zostać wymienione, ponieważ mogą się zapalić.

Warto wspomnieć, iż program wymiany baterii ogłoszony został w kilka miesięcy po tym, jak Acer zapewnił swoich klientów, że akumulatory montowane w jego komputerach są bezpieczne i nie wymagają wymiany. Teraz firma radzi użytkownikom objętych programem notebooków, by jak najszybciej wymienili akumulatory, zaś do czasu dokonania wymiany zaleca się odłączenie ich i korzystanie jedynie z zasilacza sieciowego.

Przedstawiciele Acera mówią, iż jak na razie nie dotarły do nich informacje o żadnych przypadkach zapalenia się notebooka wyprodukowanego przez tę firmę. Problem dotyczy komputerów z popularnych serii TravelMate oraz Aspire, sprzedanych w USA pomiędzy majem 2004 r., a wrześniem roku 2006.

Acer nie jest pierwszą firmą, która zmuszona została do wymiany wadliwych akumulatorów wyprodukowanych przez Sony - wcześniej taki program ogłosiły m.in. Dell, Apple oraz Lenovo. Szerzej na ten temat pisaliśmy w tekście "Gorący problem z notebookami".

Więcej informacji na ten temat - w tym m.in. szczegółową listę modeli, w których zastosowano wadliwe baterie - znaleźć można na stronie Acera.