Acer: z serwerów firmy wykradziono dane klientów

Tajwański producent sprzętu komputerowego prowadzi dochodzenie w sprawie ataku, w którym wykradziono dane klientów z europejskiej jednostki Packard Bell. Podobno sprawcy należą do grupy hakerów Pakistan Cyber Army.

Acer podaje, że dane, które wykradziono to nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mail. Dane dotyczące kart kredytowych nie trafiły w ręce przestępców. Acer nie podał więcej informacji, ale zaznaczył, że dochodzenie jest w toku.

Informacja o ataku pojawiła się wcześniej w tym miesiącu, gdy grupa Pakistan Cyber Army podała, że wykradła dane osobowe około 40 000 osób z europejskiego serwera tajwańskiej firmy. Acer nie skomentował wtedy tych doniesień.

Serwis Hacker News opublikował screenshoty danych osobowych i fragmenty kodu, który został skradziony podczas włamania. Podobno hakerzy wydadzą informację prasową podającą więcej szczegółów na temat ich motywów.

Grupa hakerów podejrzana o atak włamała się w grudniu na stronę Centralnego Indyjskiego Biura Dochodzeniowego. Określili się jako Pakistan Cyber Army i poinformowali, że włamanie było zemstą za podobny atak indyjskich hakerów na pakistańską stronę.