Acer zaprezentował nowy laptop gamingowy. To prawdziwa bestia

Podczas dzisiejszej konferencji [email protected] 2021, został zaprezentowany nowy laptop gamngowy Predator Triton 500 SE. Czego możemy się po nim spodziewać?

Acer Predator Triton 500 SE to 16-calowa bestia zamknięta w metalowej obudowie. Laptopy gamingowe muszą zawierać w sobie wszystkie elementy, które zapewnią komfortową i stabilną rozgrywkę w nowe tytuły, które pojawiają się na rynku. Sprzęt wyposażony jest w procesor Intel Core i9 11-generacji, kartę graficzną GeForce RTX 3080 oraz 64 GB pamięci RAM DDR4.

Tego typu urządzenie potrzebuje także odpowiedniego chłodzenia. Laptop posiada technologię AeroBalde 3D, co poprawia przepływ powietrza, umożliwiając maksymalny przepływ powietrza bez względu na obciążenie w danym momencie.

Zobacz również:

  • PS Plus wrzesień 2021 - darmowe gry już dostępne do pobrania
  • Recenzja: Acer TravelMate P214 - testujemy poręcznego laptopa biznesowego
  • Monitory 4K dla graczy - ranking 2021

Predator Triton 500 SE ma 16-calowy ekran PolarBlack 1 o proporcjach 16:9. Charakteryzuje się częstotliwością odświeżania 240 Hz oraz czasem reakcji 3 ms. Obsługuje technologię NVIDIA G-SYNC i NVIDIA Max-Q, co zapewnia najwyższą wydajność i efektywność podczas użytkowania.

Acer Predator Triton 500 SE

Acer Predator Triton 500 SE

Dzięki funkcji Advanced Optimus, wydłużony został także czas pracy na baterii. System sam określi, czy dana gra potrzebuje obsługi karty graficznej, czy zintegrowana grafika w zupełności wystarczy i przełączy się automatycznie pomiędzy trybami. Dzięki temu rozwiązaniu, maksymalny czas pracy na baterii może osiągnąć nawet 12 godzin.

Nowy Predator wyposażony jest w czytnik kart SD 7.0, porty USB 3.2 Gen2, dwa złącza USB-C Thunderbolt 4, które obsługują funkcje DisplayPort i Power Delivery oraz wyjście HDMI 2.1.