Acrobat 8 już w sprzedaży

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, z początkiem listopada Adobe wprowadziło do sprzedaży najnowsze wydanie aplikacji do tworzenia dokumentów elektronicznych, Acrobat 8.

Ósme wydanie Acrobata zostało wyposażone w szereg funkcji ułatwiających zarówno sam proces tworzenia dokumentów PDF, jak i usprawniających kooperację członków grupy roboczej we współtworzeniu dokumentów i wymianie informacji dotyczących projektów. Acrobat 8 może m.in. automatycznie importować i konwertować wiadomości e-mail z klienta poczty elektronicznej (Outlook), importować dane ze źródeł tekstowych i graficznych (2D/3D), oraz pliki AutoCAD, Microsoft Visio i animacje we Flashu. Do tego dochodzi możliwość trwałego usuwania wybranych elementów dokumentu.

Acrobat 8 Professional znalazł się już w sprzedaży (dla Windows i Mac OS X) - kosztuje on 449 USD (159 USD za aktualizację). Acrobat 8 Standard został udostępniony dla platformy Windows za 299 USD (159 USD za aktualizację).

Producent poinformował również, iż narzędzie Adobe Connect (następca niegdysiejszego Breeze), służące do zdalnej współpracy nad dokumentami, jest do końca roku dostępne w wersjii "free trial". Komercyjne wydanie aplikacji ukaże się w styczniu 2007 r. w cenie 396 USD za pojedynczą licencję i kolejne 39 USD miesięcznie.

Więcej informacji: Adobe


Zobacz również