Acrobat po raz 7.0

Nowy Adobe Acrobat 7.0: opcje komentowania dokumentów i wsparcie dla publikowania projektów inżynierskich.

Firma Adobe udostępniła nową wersję jednego ze swoich najważniejszych produktów: Adobe Acrobat. Wraz z narzędziem do składu dokumentów pojawiła się także nowa wersja przeglądarki publikacji w formacie PDF: Adobe Reader 7. Format PDF to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych formatów elektronicznych publikacji na świecie. Od premiery w roku 1993 roku firma Adobe rozprowadziła, uwaga, ponad 500 milionów kopii przeglądarki Adobe Acrobat Reader. Format PDF używany jest do publikowania książek, instrukcji, projektów technicznych, a także ... suplementu cyfrowego PC Worlda, który znajdziesz na naszych krążkach.

Adobe Acrobat 7.0 to profesjonalne narzędzie do składu publikacji. Dokumenty w formacie PDF można dzisiaj tworzyć i za pomocą innych aplikacji (nawet darmowego OpenOffice), Acrobat 7.0 zachęca więc zupełnie nowymi narzędziami, służącymi nie tyle do publikowania finalnej wersji dokumentów, co do zarządzania obiegiem publikacji. Jedną z najważniejszych nowości w Adobe Acrobat 7.0 jest możliwość udostępnienia wybranym osobom opcji komentowania publikacji. Narzędzie takie przydatne jest zwłaszcza do recenzowania, nanoszenia drobnych poprawek, a więc przede wszystkim w podczas przygotowywania dokumentu do druku bądź publikacji w formie elektronicznej.

Do komentowania dokumentów nie jest potrzebny Acrobat 7.0, wystarczy darmowy Adobe Readcer 7. Nietrudno zauważyć, że Adobe wzoruje się tutaj - do pewnego stopnia - na narzędziach dostępnych w AutoCAD 2005. To tylko pozornie dwie zupełnie różne grupy oprogramowania. Ogromna liczba zespołów inżynierskich i architektów przesyła projekty właśnie w formacie PDF, a firma Adobe najwyraźniej nie chce stracić tej grupy użytkowników. Możliwość komentowania i recenzowania dokumentów przyda się także w innych zastosowaniach Adobe Reader 7, lecz w nowym Acrobat znajdziesz jeszcze kilka narzędzi dla inżynierów, np. możliwość obracania i skalowania obiektów 3D.

Informacje: http://www.adobe.pl

Cena: Adobe Acrobat 7.0 Professional: ok. 1500 zł, upgrade ok. 600 zł


Zobacz również