Acronis Disk Director 11 Home - zarządzanie dyskami

Duże dyski wymagają do obsługi specjalnych narzędzi. Często trzeba modyfikować ich podział na partycje, zmieniać rozmiar, klonować dane. W przeprowadzeniu tych operacji pomoże ci Acronis Disk Director 11

Acronis Disk Director 11 Home

Możliwości 45% 9
Ergonomia 25% 9
Wersja PL 20% 0
Wygląd 10% 8
Ocena końcowa 100% 7,1
Cena: 40 euro

Informacje: acronis.com/homecomputing/products/diskdirector

Pobierz: Acronis Disk Director 11 Home

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski SSD M.2 powyżej 400 złotych. Który warto kupić?

Acronis Disk Director 11 to aplikacja do kompleksowego zarządzania dyskami. Przyda się podczas tworzenia nowego podziału nośnika i formatowania dysków, przez modyfikację istniejącej już struktury, zarządzanie aktywnymi partycjami i uruchamianiem systemu aż po odzyskiwanie danych i partycji uszkodzonych bądź utraconych na skutek błędu użytkownika, wirusa czy awarii sprzętu.

Modyfikację struktury działających nośników można przeprowadzać bez obawy o utratę danych. W prosty sposób zwiększa się bądź zmniejsza rozmiary partycji, łączy się je i wydziela dodatkowe. Program umożliwia także przenoszenie i kopiowanie struktury dysku. Najnowsza wersja obsługuje Dyski Dynamiczne i GPT, co likwiduje ograniczenie 2 terabajtów pojemności. Może tworzyć i kasować wolumeny lustrzane, konwertować dyski zwykłe na dynamiczne i odwrotnie. Po zakupie nowego dysku można na niego sklonować zawartość starego nośnika, co eliminuje konieczność reinstalacji systemu operacyjnego i programów.

Aby odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników było w pełni funkcjonalne narzędzia programu można uruchomić z dysku startowego. Może to być zarówno płyta CD, jak i dysk USB czy pendrive. Jeżeli chcesz przetestować inny system operacyjny nie musisz się obawiać o uszkodzenie aktualnie działającego. Za pomocą programu Acronisa przygotujesz pod nowy system nośnik, a wbudowane w aplikację narzędzia umożliwią wybór środowiska podczas uruchamiania komputera.

Acronis Disk Director 11 nie ma polskiej wersji językowej. Wariant demonstracyjny programu ma znaczne ograniczenia funkcjonalne, które nie pozwalają na korzystanie z niego.

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- wygodny interfejs
- obsługa dysków dynamicznych i GPT
- funkcja klonowania
Wady:
- brak polskiej wersji językowej
Bardzo dobry program, który sprawdzi się w obsłudze i zarządzaniu, dużych, nowoczesnych dysków.

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: