Acronis True Image Home 2010 - mistrz backup'u

Bezpieczeństwo danych wymaga regularnego ich archiwizowania. Do tego trzeba stosować jednak odpowiednie narzędzia. Pełną kontrolę nad tworzeniem i odzyskiwaniem kopi zapasowych zapewnia na przykład Acronis True Image Home 2010.

Acronis True Image Home 2010

Możliwości 45% 8
Ergonomia 25% 9
Wersja PL 20% 10
Wygląd 10% 9
Ocena końcowa 100% 8,8
Cena: 170 zł

Informacje: www.acronis.pl/homecomputing/download/

Bezpieczeństwo danych wymaga regularnego ich archiwizowania. Do tego trzeba stosować jednak odpowiednie narzędzia. Pełną kontrolę nad tworzeniem i odzyskiwaniem kopi zapasowych zapewnia na przykład Acronis True Image Home 2010.

Acronis True Image Home to rozbudowany zestaw narzędzi do tworzenia, odzyskiwania i obsługi kopii zapasowych. Adresowany do użytkownika domowego program potrafi tworzyć i odzyskiwać obrazy partycji oraz całych dysków. Dzięki funkcji zapisu płyt startowych za jego pomocą odzyskasz dane nawet z komputerów, które mają uszkodzony system operacyjny. W zwykłych kopiach zapasowych pozwala uwzględniać pojedyncze pliki i katalogi oraz wykluczać z nich zbiory danych. Wbudowany harmonogram zadba o regularne tworzenie archiwum, a w czasie jego generowania będziesz mógł bez przeszkód korzystać z komputera. Acronis pozwala zapisywać kopie pełne, przyrostowe i różnicowe. Można je umieszczać na dysku, specjalnie do tego celu przeznaczonej partycji, nośnikach zewnętrznych, na serwerach FTP oraz w internecie na serwerach producenta aplikacji. Bezpieczeństwo danych zapewnia opcja szyfrowania.

Wśród nowych funkcji wersji 2010 należy wyróżnić integrację z Windows 7. Za pomocą programu można przekształcać pliki obrazu systemu na pliki kopii programu, jak również tworzyć obrazy z kopii. Zaawansowany kalendarz i harmonogram dają większą kontrolę nad planowanymi zadaniami a funkcja kopii ciągłych pozwala przywrócić dane do dowolnego punktu w czasie (zapis danych w archiwum wykonywany jest w odstępach pięciominutowych).

Acronis True Image Home 2010 umożliwia także bezpieczne kasowanie danych, zarówno całych partycji, jak i pojedynczych plików, klonowanie dysków i montowanie ich obrazów. Pozwala wyczyścić komputer ze śladów jakie pozostawia użytkownik w trakcie pracy.

Niezadowalająca jest wydajność pracy programu pod kontrolą Windows 7 w wersji 64 bitowej. Wielu użytkowników sygnalizuje także kłopoty z obsługą różnych modeli czytników kart.

Funkcjonalność Acronis True Image Home 2010 można rozbudować za pomocą dodatku Plus Pack. Po jego zainstalowaniu pojawiają się funkcje obsługi dysków dynamicznych oraz środowiska Windows PE. Skopiowane dane można przywracać na komputerach wyposażonych w inny sprzęt. Plus Pack to jednak wydatek rzędu 20 euro.

Pobierz: Acronis True Image 2010 Home

Werdykt PC Worlda
Zalety:
- kopie i funkcje odzyskiwania partycji systemowych
- kopie online
- kopie ciągłe
- funkcje czyszczenia danych
Wady:
- kłopoty z wydajnością w 64 bitowej wersji Windows 7
- błędy w obsłudze czytników kart
Mimo pojawiających się błędów narzędzie przyda się każdemu użytkownikowi domowemu. Możliwość tworzenia i odzyskiwania obrazu partycji systemowej wybawi cię niejednokrotnie z poważnych kłopotów

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: