AcrylicCowboy - ekstremalnie otwarta obudowa komputerowa

Japońska firma Digital Cowboy zaprezentowała interesującą obudowę PC, której nadała oznaczenie AcrylicCowboy. Urządzenie przeznaczone jest dla osób szukających rozwiązania gwarantującego, że wszystkie wnętrzności komputera będą dobrze widoczne. Jego konstruktorzy chyba jednak trochę przesadzili...

Najnowsza obudowa Digital Cowboy wykonana została z przezroczystego akrylu (w kolorze Black Cowboy). Urządzenie trudno jednak nazwać obudową - wydaje się, że w tym przypadku bardziej pasuje np. określenie stelaż komputerowy.

Ekstremalnie otwarta obudowa komputerowa

Ekstremalnie otwarta obudowa komputerowa

AcrylicCowboy (oznaczenie - DC-ACPCDP/B) to całkowicie otwarta konstrukcja przeznaczona do współpracy z płytami głównymi w formacie ATX i MicroATX oraz zasilaczami ATX. Podzespoły te montujemy na jej wierzchu, natomiast napęd oraz dyski twarde pomiędzy "nóżkami". Warto też wspomnieć o znajdujących się tuż obok miejsca na PSU przyciskach Power i Reset (wyposażono je w diody - zieloną i czerwoną) oraz umiejscowioną tuż pod nimi "rączką" służącą do przenoszenia całego zestawu.

Ekstremalnie otwarta obudowa komputerowa

Ekstremalnie otwarta obudowa komputerowa

Urządzenie zostało wycenione na 3980 jenów (około 130 zł).

Zobacz też: Ranking PC Worlda - obudowy komputerowe.