Action właścicielem większościowym witryny gram.pl

Wchodzimy w biznes sprzedaży internetowej - komentuje Piotr Bieliński, prezes zarządu Action. W wyniku podpisanej 20 maja br. umowy, ACTION S.A. obejmie 75 procent udziałów gram.pl poprzez podniesienie kapitału własnego spółki o 3 mln zł. Witryna gram.pl poświęcona jest konsolom i grom komputerowym.

W 2008 roku gram.pl zrealizowało ponad 80 tys. zamówień. Tylko w I kwartale 2009 zarejestrowano 19,4 mln odsłon i 2,1 mln niepowtarzalnych użytkowników. Gram.pl to również cenna baza mailingowa licząca 270 tys. osób zainteresowanych tematem konsol i gier komputerowych. "W Polsce rynek gier konsolowych dopiero powstaje, jednak analizy wskazują na to, że będzie szybko się rozwijał. Jestem przekonany, że decydując się na udziały w gram.pl znaleźliśmy dobrze rokującą niszę rynkową" - stwierdza Piotr Bieliński.

Objęcie pakietu większościowego w gram.pl sp. z o.o. wiąże się również z nawiązaniem bliższej współpracy z CD Projekt - największym w Europie Centralnej wydawcą gier komputerowych. Serwis gram.pl powstał w 2005 r. właśnie jako inicjatywa CD Projekt. Początkowo skierowany był głównie do użytkowników gier wydawanych przez CD Projekt, a w ciągu trzech lat przekształcił się w niezależny portal skupiający społeczność graczy. W 2008 roku serwis został wyłączony z CD Projekt jako osobna firma, gram.pl sp. z o.o.

Źródło - Action