Active Cloud: pierwszy taki hosting w chmurze

W cyfrowym świecie nie ma miejsca na kompromisy. Wysoka wydajność nie musi oznaczać braku elastyczności, kwestie bezpieczeństwa zaś ściśle łączą się z niezawodnością oferowanych usług. Cloud Hosting w nazwa.pl umiejętnie łączy najlepsze cechy hostingu współdzielonego z możliwościami prawdziwej chmury obliczeniowej.


Jeśli ktoś twierdzi, że branża nie ma pomysłu na siebie i w hostingu wymyślono już wszystko, już dzisiaj powinien zrewidować swoje poglądy. W ostatnim czasie nazwa.pl wprowadziła szereg produktów opartych na chmurze, w tym odświeżoną linię serwerów Active Cloud uruchamianych w infrastrukturze chmury, z darmowym certyfikatem i pełnym wsparciem dla protokołów HTTP/2 oraz TLS 1.3. Gdy dodamy do tego pełną obsługę DNSSEC i DNS Anycast na wszystkich utrzymywanych domenach, szybko okaże się, że nazwa. pl – jak przystało na lidera rynku, po raz kolejny wyznaczyła kierunek rozwoju branży hostingowej na najbliższych kilka lat.

Gwarancja zasobów

Klasyczny hosting współdzielony podlega ograniczeniom wynikającym z uruchamiania wielu kont użytkowników na jednym fizycznym serwerze. Problem w tym, że dostawcy umieszczają na pojedynczych maszynach dane zbyt wielu klientów, a przyznawane im limity nierzadko okazują się być niewystarczające, aby obsłużyć nagły wzrost ruchu na stronie.

W infrastrukturze chmury parametry hostingu są gwarantowane i niezależne od innych osób korzystających z tego samego serwera. Mowa tutaj o czasie użycia procesora, ilości pamięci RAM oraz liczbie jednocześnie uruchamianych procesów. W serwerach Active Cloud zostały one dobrane tak, aby strony klientów działały płynnie bez względu na to, czy hostują prostego bloga na WordPressie, czy też uruchamiają bardziej wymagający skrypt sklepu internetowego na bazie Prestashop. Chmura pozwala na płynne zwiększanie zasobów, bez zakłócania pracy poszczególnych usług. W klasycznym hostingu zmiana parametrów serwera zajmuje godziny lub dni. Dzięki chmurze administratorzy nazwa.pl mogą w niezauważalny sposób migrować obsługę danej strony WWW do mniej obciążonych węzłów, a jeśli zachodzi taka potrzeba, dodawać nowe fizyczne maszyny do puli serwerów w klastrze.

Nazwa.pl jako pierwsza na rynku publikowała parametry bezpieczeństwa, a więc informację o tym, jakiej wydajności serwerów można się spodziewać. Teraz firma idzie krok dalej, dając gwarancję mocy obliczeniowej od 2 do 8 rdzeni wirtualnego procesora w zależności od wybranego pakietu Active Cloud. Dodatkowo wszystkie bazy danych klientów obsługiwane są na ultraszybkich dyskach NVMe, które zapewniają nawet 10-krotnie szybszy odczyt i zapis danych w porównaniu z dyskami SSD. Czego można chcieć więcej?

Niezrównane bezpieczeństwo

Hosting w chmurze obsługiwany jest przez wiele maszyn fizycznych (węzłów), co ogranicza jego podatność na awarie i praktycznie eliminuje zjawisko niedostępności stron WWW w momencie konserwacji lub przenoszenia usług ma inny serwer. W przypadku awarii węzła strony klientów migrowane są do innej wolnej maszyny, aby dalej obsługiwać ruch użytkowników. Co więcej, kopie zapasowe serwerów Cloud Hosting wykonywane są na poziomie maszyn wirtualnych, co w razie katastrofy pozwala na odtworzenie kompletnego środowiska z systemem operacyjnym i danymi klientów włącznie.

Najnowsze technologie

Chmura infrastrukturalna stanowi solidny fundament do uruchamiania serwerów Active Cloud, które wyposażono w szereg najnowszych technologii hostingowych dostępnych na rynku. Wszystkie serwery obsługują protokoły HTTP/2 oraz TLS 1.3, aby przyspieszyć komunikację pomiędzy serwerem WWW a przeglądarką in¬ternetową. Wraz z hostingiem klienci otrzymują komercyjny certyfikat SSL dla domeny, wymagany do poprawnego działania HTTP/2. Ten zaś przyspiesza działanie stron nawet kilkukrotnie w porównaniu z przestarzałym HTTP/1.1. W rezultacie strony hostowane w nazwa.pl otwierają się w błyskawicznym tempie, co przekłada się na zadowolenie odwiedzających, mniejszą liczbę porzuconych kosztów, a w końcu lepsze pozycjonowanie w wynikach Google.

O usłudze Active Cloud

Serwery Active Cloud dostarczane z infrastruktury chmury dostępne są w czterech wariantach funkcjonalnych już od 0,49 zł miesięcznie. Najchętniej wybierany plan Active Cloud Biznes zapewnia 250 GB przestrzeni dyskowej na pocztę i strony WWW z gwarancją 4 rdzeni procesora i nielimitowanym transferem danych. Najważniejsze parametry wspólne dla wszystkich opcji to autoinstalator aplikacji, możliwość wyboru spośród wielu dostępnych wersji PHP (w tym 7.2), obsługa baz MySQL/MariaDB/PostgreSSL, pełne wsparcie dla HTTP/2, certyfikatów SSL i protokołu TLS 1.3 oraz zaawansowana ochrona przed atakami DDoS.