Active Desktop Calendar 7.87 - Organizator na Pulpicie

Wielu użytkowników komputera korzysta z aplikacji, która pomagają zorganizować czas. . Jedni stosują Outlooka, inni wykorzystują serwisy online. Można jednak kalendarz umieścić bezpośrednio na pulpicie - za pomocą programu Active Desktop Calendar 7.87

Active Desktop Calendar 7.87 - Organizator na Pulpicie

Active Desktop Calendar

Active Desktop Calendar to program służący, wbrew swojej nazwie nie tylko do wyświetlania i obsługi kalendarza. To także rozbudowany menedżer informacji osobistych - tak zwany PIM (Personal Information Manager).

Aplikacja wyświetla na pulpicie systemu kalendarz oraz pasek zawierający zadania do wykonania, notatki i kontakty. Program jako źródło danych może wykorzystać własną bazę (wtedy wszystkie informacje wprowadza się w oknie aplikacji) lub bazy innych menadżerów. Active Desktop Calendar synchronizuje się na przykład automatycznie z Outlookiem czy kalendarzem Google. Program umożliwia także współdzielenie kalendarzy w sieci lokalnej.

Zobacz również:

  • 5 darmowych sposobów na wyczyszczenie Windows'a 10 [PORADNIK]

Ogromna przewagą aplikacji nad innymi PIM-ami jest wyświetlanie wszystkich danych na pulpicie Windows. Widok ten można w szerokim zakresie modyfikować: ustawić wyświetlanie jednego miesiąca kalendarza lub trzech, włączyć informacje o zadaniach czy notatkach. Można również zdefiniować alarmy przypominające o ważnych terminach. Znudzeni wyglądem programu mogą zmienić jego kolorystykę, używane ikony i style kalendarza. Konfigurować można nawet włączanie wygaszacza - z poziomu programu można zainstalować na przykład zegary informujące o czasie w różnych miejscach na świecie. Program obsługuje także wyświetlanie na dwóch monitorach i wykrywa ułożenie komputerów typu TabletPC.

Active Desktop Calednar działa na Windows XP, Viście i Windows 7. Dostępna jest również wersja na platformy 64-bitowe. Aplikacja kosztuje prawie 30 dolarów, a jej wersja testowa działa 42 dni.

Pobierz: Active Desktop Calendar 7.87

Informacje: www.xemico.com/adc