Active Panel w combo MSI

Kolejne combo CD-RW / DVD w ofercie firmy MSI zostało zaprezentowane przy okazji targów elektroniki użytkowej (CES 2004) w Las Vegas. Model o symbolu X52 posiada kilka ciekawych właściwości.

Firma MSI znana jest ze wzbogacania swoich produktów o przeróżne dodatki. Tym razem zdecydowała się na wyposażenie napędu combo o symbolu X52 w wymienny przedni panel (tzw. 'Active Panel').

Active Panel  w combo MSI

X52 może zapisywać oraz odczytywać dane z nośników CD z prędkością 52x (wszystkie dostępne prędkości zapisu: 52x, 48x, 40x, 32x, 24x, 20x, 16x, 12x, 8x, 4x, 2x). Zapis płyt wielokrotnego użytku - CD-RW - odbywa się z maksymalną prędkością 24x (wszystkie dostępne prędkości zapisu: 24x, 20x, 16x, 12x, 10x, 8x, 6x, 4x, 2x). Płyty DVD combo odczytuje z prędkością 16x. Napęd wyposażony jest w bufor o pojemności 2 MB.

Ciekawostką w napędzie jest technologia Hyperguard. Ma ona chronić użytkowników urządzenia na wypadek zastosowania wadliwego nośnika, który podczas procesu zapisu lub odczytu pęknie i rozsypie się na drobne kawałki. Cichą pracę combo X52 zapewnić ma mechanizm o nazwie Softburn, którego zadaniem jest redukcja hałasu. Z kolei za poprawność zapisu oraz odczytu odpowiedzialny jest ABS, czyli Anti-Bumping System.

Więcej informacji: http://www.msi.com.tw