Activision-Blizzard: gry komputerowe "przyćmią" inne formy rozrywki

Mike Griffith, jeden z szefów firmy Activision-Blizzard, stwierdził na tegorocznym Consumer Electronics Show odbywającym się w Las Vegas, że gry komputerowe stanowić mogą przez następne 25 lat wiodącą formę rozrywki.

Zdaniem Mike'a Griffitha z firmy Activision-Blizzard, obecnie zaobserwować można spadek zainteresowania takimi formami rozrywki jak kino, oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki. Odwrotnie dzieje się w przypadku gier komputerowych, które są coraz chętniej kupowane przez wielu klientów.

"Filmy, muzyka czy telewizja - te sektory rozrywki znajdują się teraz w stagnacji. Gry komputerowe już niedługo mogą je przyćmić. I to na długi czas, mniej więcej 25 lat. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Najważniejsza z nich to fakt, iż gry komputerowe oferują aktywne uczestnictwo w akcji rozgrywanej na ekranie monitora. Inne formy rozrywki są pasywne. Ponadto, wiele tytułów oferuje bardzo skomplikowaną i ciekawą fabułę, która przyciąga tysiące graczy."

Griffith wygłosił taki komentarz zapytany o zdanie na temat kontrastu jaki rysuje się pomiędzy coraz gorszą sprzedażą płyt CD a ogromnym sukcesem gry Guitar Hero. Przedstawiciel Activision-Blizzard przyznał, że fani tego tytułu stworzyli już 141 tysięcy własnych utworów, którymi dzielą się w Sieci. Wszystko dzięki specjalnym narzędziom dostarczonym wraz z grą.