Activision Blizzard oskarżone o zastraszanie i rozbijanie związków

Kolejny pozew przeciwko Activision Blizzard. Firmę po raz kolejny oskarżają poszkodowani pracownicy, w tym związki zawodowe.

Activision Blizzard oskarżone o zastraszanie i rozbijanie związków

Activision Blizzard; źródło: esports.com

Kontrowersje wokół Activision Blizzard zdają się nie mieć końca. Firma była już oskarżona między innymi o molestowanie seksualne, mobbing i niesprawiedliwe traktowanie kobiet. W międzyczasie doszło także do strajku i listu otwartego tysięcy obecnych i byłych pracowników sprzeciwiających się haniebnym praktykom firmy. Kolejnym oskarżeniem ma być rzekoma dyskryminacja, zastraszanie i groźby wystosowane wobec nich.

Pracownicy i związek zawodowy Communications Workers of America (CWA) złożyli skargę do Krajowej Rady ds. Stosunków Pracy twierdząc, że byli inwigilowani i zastraszani, a sam związek był atakowany przez WilmerHale – firmę prawniczą zatrudnioną przez Blizzard, która miała go rozbić. Ponoć chciano w ten sposób zniechęcić świadków do zeznań w poprzednich sprawach sądowych.

Zobacz również:

  • Diablo 2 Resurrected – twórcy remastera ofiarami Blizzard Entertainment?
  • Najlepsze Easter Eggi w Diablo 2
  • Jeff Bezos nie pozwala NASA lądować na Księżycu

Anonimowe osoby informowały również o tym, że kierownictwo wyższego szczebla próbuje pozbyć się niewygodnych pracowników.

Na razie firma nie odpowiedziała publicznie na postawione zarzuty.

Zobacz także: Krew astronautów materiałem do budowy baz na Księżycu i Marsie

Źródło: wccftech.com, pcgamer.com