Activision Blizzard pozbywa się kilku tytułów?

Niewiele osób spodziewało się, że skutki fuzji firm Activision i Blizzard będą aż tak dotkliwe dla graczy. Nowa spółka ma bowiem nieco odmienną strategię biznesową. Skutkiem tego, przyszłość niektórych gier stanęła pod dużym znakiem zapytania.

W wywiadzie udzielonym serwisowi GameSpot, przedstawiciel Activision Blizzard stwierdził, że jego firma zdecydowała się wydać jedynie pięć tytułów z dotychczasowej oferty Vivendi Games. Są nimi: Crash Bandicoot, Spyro the Dragon, Ice Age, Prototype oraz jedna gra jaka nie została do tej pory zapowiedziana.

W związku z tym niepewna staje się przyszłość takich produkcji jak Wet, Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena, World in Conflict: Soviet Assault oraz 50 Cent: Blood on the Sand. Wprawdzie w piątce szczęśliwców, wymienionych przez Activision Blizzard, nie ma również Brutal Legend oraz Ghostbusters, jednak o te tytuły fani na razie mogą być spokojni. W przypadku pierwszej produkcji o jej ukończeniu zapewniło studio Double Fine, o drugi tytuł zadba natomiast Sierra.

Czy zatem reszty z tych gier nigdy już nie zobaczymy? Niekoniecznie, wyjść jest bowiem kilka włączając w to publikację tytułów przez innych wydawców. Póki co, pracownicy Activision Blizzard analizują całą sytuację. Pozostaje jedynie czekać na oficjalny komunikat w tej sprawie.