Activision-Blizzard w cieniu skandalu. W grę wchodzi molestowanie

Activision-Blizzard musi zmierzyć się z poważnymi zarzutami, jakie zostały skierowane w stronę firmy.

fot. Blog Activision

Activision-Blizzard musi się zmierzyć ze sporym problemem. Departament ds. Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa złożył przeciwko firmie pozew. Kobiety pracujące w Activision-Blizzard miały być ofiarami molestowania seksualnego. Poza tym zarzucono także nierówne traktowanie kobiet, różnice w zarobkach na takich samych stanowiskach oraz utrudnioną możliwość awansu.

Kobiety były obiektem licznych komentarzy i zalotów na tle seksualnym, obmacywania i niechcianego dotyku fizycznego, a także innych form molestowania

W raporcie możemy przeczytać także o przypadku samobójstwa, które popełniła jedna z pracownic. Miało to być spowodowane molestowaniem oraz mobbingiem w miejscu pracy. Activision-Blizzard wyraziło oburzenie wykorzystaniem tego faktu w raporcie twierdząc, że śmierć pracownicy nie miała związku z wykonywaniem zawodu.

Zobacz również:

  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [22.09.2021]
  • Najlepsze Easter Eggi w Diablo 2
  • Diablo 2 Resurrected – twórcy remastera ofiarami Blizzard Entertainment?

Sprawa została teraz skierowana do sądu. Zapewne firma będzie robiła wszystko, aby oczyścić się z zarzutów. Nawet jeśli im się to uda, szkody wizerunkowe będą już nieodwracalne.

Zobacz także: GTA 6 będzie ostatnią częścią serii? To bardzo możliwe