Activision wyda swoje gry w DotEmu

Serwis DotEmu oferujący klasyczne gry komputerowe podpisał umowę z Activision. Dzięki niej będzie mógł w swoim sklepie internetowym zaoferować graczom tytuły, do których prawo posiada właśnie ten wydawca. Jako pierwsze pojawiły się seria Gabriel Knight oraz gra Vampire: The Masquerade - Bloodlines.

DotEmu to rywal strony Good Old Games należącej do firmy CD Projekt. Oba serwisy sprzedają klasyczne gry komputerowe w przystępnych cenach i przystosowane do funkcjonowania na nowych komputerach. Wszystkie oferowane przez nie gry są sprzedawane bez DRM.

Seria Gabriel Knight została stworzona przez studio Sierra i wielu uznaje ją za jedną z najlepszych gier przygodowych typu point and click. Jej głównym atutem jest świetnie napisany scenariusz, który w pełni docenią dojrzali gracze. Każda spośród trzech gier serii kosztuje 5,99 dolarów (lub 4,99 euro).

Zobacz również:

  • Call of Duty: Warzone - 2 sezon wystartuje później. Jaki jest powód?

Vampire: The Masquerade - Bloodlines jest natomiast jednym z pierwszych przykładów zastosowania silnik Source przez studio inne niż Valve. Gra jest mroczną opowieścią o życiu wampirów połączoną z doskonałą rozgrywką action-RPG i rozbudowaną fabułą. Produkcja firmy Troika Games kosztuje 19,99 dolarów (lub tyle samo euro). Przeznaczona jest dla graczy dorosłych.

Kolejną grą z zasobów Activision, która pojawi się w DotEmu, a została już zapowiedziana, będzie Dark Reign. Jest to gra RTS z 1997 roku, która również będzie dostępna w cenie 5,99 dolarów.

Poniżej materiał filmowy prezentujący serię Gabriel Knight.