Activision zmienia nazwę Guitar Hero 4

Najnowsza, czwarta już odsłona Guitar Hero, ukaże się pod nazwą zupełnie różna od reszty serii. Przedstawiciele Activision postanowili, że nadadzą grze bardziej "światowy" podtytuł - World Tour.

Drugi człon nazwy wymyślony przez Activision całkiem dobrze oddaje zmiany jakie zaszły w stosunku do poprzednich części Guitar Hero. Najważniejszy w tym wypadku zdaje się być bardziej społecznościowy charakter gry.

Korzystając z Internetu, gracze będą mogli komponować i wymieniać się muzyką stworzoną w Guitar Hero World Tour. Nowym, bardzo ciekawym elementem będzie też możliwość rywalizacji z innymi graczami. Dzięki Battle of the Bands, dwie drużyny graczy składające się nawet z czterech osób będą mogły rywalizować ze sobą. Będzie także tryb Band Carter umożliwiający grę w zespole z innymi podłączonymi do Internetu graczami.

Gracze będą mogli teraz korzystać także z nowego instrumentu - perkusji. Składać się ona będzie z sześciu elementów. Trzech bębnów, dwóch talerzy i pedału do basu. Wszystkie instrumenty do Guitar Hero World Tour będą bezprzewodowe.

Najnowsza część gry ukaże się już tej jesieni na Xboxa 360, PS3, PS2 i Nintendo Wii.