AcuLaser C3000 - ekonomiczny laser

Epson poszerza swoją ofertę o nową kolorową drukarkę laserową AcuLaser C3000. Jest ona przeznaczona dla małych, średnich firm, oraz biur domowych. Drukarka jest wyposażona w moduł druku dwustronnego, pozwalającego na ograniczenie zużycia papieru.

Nowa drukarka, jak zapewnia producent umożliwia wydruk czarno-biały w cenie porównywalnej lub nawet niższej od kosztów druku na tradycyjnych, monochromatycznych drukarkach laserowych. Pozwala na drukowanie z szybkością do 24 stron na minutę w trybie czarno-białym i w kolorze.

Jest to drukarka przeznaczona dla użytkowników korzystających z systemów operacyjnych Windows i MacOS, gdyż pracuje ona jedynie w trybie GDI(Graphics Device Interface) .

AcuLaser C3000 korzysta z tonerów Epson AcuLaser. Zastosowano w nich nowatorskie rozwiązanie polegające na tym że cząsteczki tonera są jednolitą mieszaniną wosku i pigmentu w przeciwieństwie do tradycyjnych tonerów składających się z rdzenia woskowego i otuliny z pigmentu.

Nowa drukarka jest dostępna w handlu w cenie 5354 zł. Jest ona również nież dostępna w wersji Epson AcuLaser C3000N (z kartą Ethernet 100BaseTx / 10BaseT).

Epson AcuLaser C3000

Epson AcuLaser C3000

Dane techniczne:

Maksymalna wielkość nośnika: A4

Maksymalna szybkość druku: do 24 stron (cz-b i kolor)

Rozdzielczość: 2400 dpi (w technologii RIT)

Moduł druku dwustronnego

Czas do uzyskania pierwszego wydruku: poniżej 13,5 sek

Pojemność podajników papieru: 600 arkuszy w dwóch podajnikach, możliwość rozbudowy do 1600 arkuszy

Złącza: Hi-Speed USB (kompatybilne z USB 2.0)

Kompatybilność: Microsoft Windows i Mac OS

Obciążenie: do 60 000 stron miesięcznie

Cena: 5354 (z VAT)

Gwarancja: roczna gwarancja carry-in + możliwość rozszerzenia do trzech lat w systemie CoverPlus


Zobacz również