AdBlock Plus - przeglądarka dla Androida, która blokuje reklamy

Co to jest AdBlock, tego nikomu wyjaśniać nie trzeba. Ta blokująca reklamy na stronach wtyczka jest tak popularna, że dziś mało kto wyobraża sobie przeglądanie sieci bez niej. A co powiecie na krok dalej i przeglądarkę domyślnie blokującą irytujące reklamy?

Przeglądarka AdBlock została udostępniona w wersji beta dla wszystkich posiadaczy urządzeń z systemem Android. Według pierwszych opinii, działa znakomicie, pozwalając przeglądać witryny pozbawione większości reklam. Firma Eyeo, producent wtyczki AdBlock, planuje wydanie swojej przeglądarki nie tylko na system Android, ale - w przyszłości - również na iOS. Skąd ten pomysł? Być może dlatego, że Google musiało zapłacić Eyeo za umieszczenie na "białej liście" wtyczki swoich reklam, co poskutkowało wyrzuceniem jej wersji na mobilnego Firefoxa z Play Store.

AdBlock Plus - przeglądarka dla Androida, która blokuje reklamy

Instalacja wtyczki AdBlock Plus (foto: strona wtyczki)

Rozpowszechniana w wersji beta przeglądarka AdBlock używa tego samego kodu, co Firefox, ale nie ma możliwości synchronizacji z używaną przez internautę przeglądarką Mozilli, ani też nie używania wtyczek i rozszerzeń napisanych dla niej. Posiada za to domyślnie włączone blokowanie reklam według tych samych kryteriów, co wtyczka. Jeżeli chcecie wypróbować przeglądarkę na swoim smartfonie lub tablecie, należy przejść na tą stronę i zarejestrować się. Następnie wybrać opcję Beta Opt-In i “Become a Tester”. Umożliwi to pobranie przeglądarki z Google Play.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia do Microsoft Edge