AdBlock Plus w Google Chrome nie działa w serwisie YouTube

Użytkowników przeglądarki Chrome korzystających z rozszerzenia AdBlock spotkała ostatnio niemiła niespodzianka po uruchomieniu portalu YouTube. Okazało się, że Google w swoim serwisie wideo nie tylko wyłączyło działanie wtyczki blokującej reklamy, ale też uniemożliwiło wyłączenie reklam wideo.

Serwis YouTube funkcjonuje w oparciu o reklamy. Niektórzy użytkownicy nie mają jednak zamiaru ich oglądać i instalują różne wtyczki do przeglądarki blokujące wyświetlanie reklam. W przypadku przeglądarki Chrome rozszerzenie AdBlock Plus działa teraz jednak zupełnie inaczej, niż użytkownicy mogliby oczekiwać.

Po ostatniej aktualizacji Google Chrome okazało się, że użytkownicy popularnej wtyczki AdBlock Plus i wielu innych podobnych rozwiązań zaczęli widzieć reklamy przed materiałami wideo. Co więcej, nie mogą oni teraz pominąć odtwarzania materiałów reklamowych po upłynięciu kilkunastu sekund.

Po aktualizacji Google Chrome okazało się, że osoby nieposiadające wtyczek blokujących reklamy mogą korzystać z YouTube'a jak do tej pory. Użytkownicy AdBlocka Plus i innych podobnych wtyczek w przeglądarce Chrome z kolei zmuszeni są do oglądania większej ilości reklam.

Jak donosi serwis neowin.net, nie było to jednak celowe działanie twórców przeglądarki Google Chrome i ma to zostać poprawione w kolejnym wydaniu przeglądarki. Użytkownicy aby odzyskać możliwość pomijania materiałów reklamowych przed filmami mogą wyłączyć wtyczkę dodać YouTube'a do białej listy we wtyczce AdBlock.

Inny sposób na pozbycie się tego błędu to usunięcie preinstalowanej przez Google webaplikacji YouTube z przeglądarki Chrome. Jak się okazuje, to właśnie ta webaplikacja z Chrome Web Store jest przyczyną problemu.

źródło: neowin.net