Adblock Plus - nowa wersja dodatku, który musisz mieć

Adblock to jeden z tych dodatków do przeglądarki, bez których wielu internautów nie wyobraża sobie życia. Właśnie na nasze strony trafiła jego najnowsza wersja.

Adblock Plus 2.6.1 to likwidacja kilku bugów, jakie pojawiły się w poprzednich wydaniach wtyczki oraz poprawki sprawiające, że jeszcze skuteczniej spełnia swoją rolę. Można go zainstalować i używać na ustawieniach domyślnych, można także zdecydować się na wybór kilkudziesięciu zestawów filtrów. Ten dodatek do Firefoxa, Chrome, SeaMonkey czy Thunderbida sprawi, że przeglądanie stron www stanie się czystą przyjemnością. Znikną nachalne reklamy audio i wideo, okienka pop-up czy też banery, nierzadko zasłaniające treść strony.

Adblock Plus - nowa wersja dodatku, który musisz mieć

Adblock pozwala również na odblokowywanie treści reklamowych na wybranej stronie - na wielu witrynach możemy spotkać prośbę ich właścicieli, aby nie używać tam tego dodatku. Dotyczy to głównie stron utrzymujących się z reklam. I co warto zauważyć, czasem wyłączenie Adblocka na danej jest wyrazem wdzięczności i wsparcia dla jej twórcy. Najnowszą wersję, przeznaczoną dla przeglądarek Firefox (od wersji 19 wzwyż) można zainstalować tutaj.