Add-on do AOE2

W przygotowaniu oficjalny dodatek do Age of Empires II: Age of Kings.

Miłośników drugiej części serii Age of Empires powinny zainteresować wieści dochodzące z siedziby Ensemble Studios. Otóż pracujący dla owej firmy programiści i graficy są aktualnie w trakcie tworzenia dodatku do tej znakomitej strategii czasu rzeczywistego, rozgrywanej w średniowiecznych realiach. Add-on otrzymał nazwę The Conquerors i aby go uruchomić, wymagane będzie posiadanie podstawowej wersji gry.

Według zapewnień twórców, dodatek ma udostępniać użytkownikowi pięć całkowicie nowych ras, z których każda zostanie wyposażona w indywidualny zestaw budynków i jednostek, oraz dysponować unikalnymi technologiami. Na płytce CD znajdą się także cztery dodatkowe kampanie oraz zestaw pojedynczych scenariuszy przeznaczonych dla samotnego gracza. Usatysfakcjonowani powinni być również fani trybu multiplayer, ponieważ autorzy przygotowują specjalnie dla nich obszerny pakiet map (wirtualne repliki rzeczywistych miejsc z terenów Europy i Azji), z których część pozwoli na prowadzenie rozgrywki w trybie CTF (Capture the Flag).

Oficjalna prezentacja Age of Empires II: The Conquerors odbędzie się na majowych targach E3 w Los Angeles. Twórcy na razie nie wspomnieli nic o terminie ukazania się swojego nowego dzieła na rynku, ale nieoficjalnie mówi się o schyłku lata br.


Zobacz również