Administracja z automatu

3Com udzielił firmie Symantec licencji na wykorzystanie technologii DynamicAccess w oprogramowaniu do administrowania komputerami w sieciach lokalnych.

3Com nawiązał współpracę z firmą Symantec w celu wspólnego opracowania oprogramowania do szybkiego "wdrażania" stacji roboczych za pomocą technologii klonowania dysków. Jak utrzymują producenci, zastosowanie oprogramowania umożliwi przedsiębiorstwom uproszczenie i znaczne skrócenie procesów uruchamiania, modyfikowania i przywracania do pracy po awarii komputerów PC, pracujących w sieci stacjonarnych. Pakiet umożliwi rozruch komputera za pośrednictwem sieci, niezależnie od zawartości lub stanu jego dysku twardego. W zestawie znajdą się narzędzia firmy Symantec z serii Ghost Enterprise oraz pakiet "usług rozruchowych" 3Com DynamicAccess

Za pomocą tych narzędzi administratorzy będą mogli instalować i konfigurować oprogramowanie nowych komputerów, uaktualniać systemy operacyjne i aplikacje, wprowadzać zmiany w konfiguracji wielu systemów jednocześnie, uaktualniać pamięci Flash w routerach i innych urządzeniach sieciowych oraz sporządzać kopie zapasowe dysków twardych. Pakiet obsługuje system operacyjny Windows i zawiera dodatkowe programy narzędziowe działające w systemie DOS.