Adobe After Effects 6.0

Ciąg dalszy dobrych czasów dla grafików. Adobe Systems kontynuuje ofensywę i zapowiada kolejną wersję Adobe After Effects, znakomitego i cieszącego się sporym uznaniem oprogramowania postprodukcyjnego, przeznaczonego do kompozycji i realizowania efektów specjalnych.

Tym razem graficy rozstaną się z problemem przygotowywania ciekawych tytułów: After Effects 6.0 oferuje do realizacji tego typu zadań specjalizowany edytor wyposażony w rozbudowane funkcje typograficzne, pozwalający na pracę z tekstem bezpośrednio w oknie kompozycji (możliwe jest m.in. animowanie znaków). Narzędzia do kluczowania oparte na technologii KeyLight firmy The Foundry, nowe metody śledzenia (tracking), możliwość malowania wektorowego rodem z Photoshopa i język skryptowy uzupełniają obraz całości.

Adobe After Effects 6.0 jest dostępny w wersjach Standard (699 USD) i Professional (999 USD). Ta ostatnia została wzbogacona m.in. o szereg dodatkowych efektów i rozszerzeń. Uaktualnienia dla właścicieli wcześniejszych wersji są dostępne w cenach od 199 do 499 USD.