Adobe Creative Cloud - Photoshop w chmurze i wiele więcej

Firma Adobe planuje wydanie serii aplikacji internetowych, których łączna nazwa to Creative Cloud. Będą to webowe wersje popularnych produktów firmy, takich jak Photoshop i InDesign. Usługi skierowane są głównie do twórców oraz wydawców treści cyfrowych i pozwolą im na docieranie do użytkowników różnych platform.

Adobe Creative Cloud

Adobe Creative Cloud ma zadebiutować na początku 2012 roku. Pojawi się z trzema dostępnymi serwisami. Pierwszy zaoferuje czcionki dla stron internetowych, drugi pomoże w publikacji materiałów, a trzeci oparty na Adobe Business Catalyst umożliwi tworzenie i zarządzanie stronami internetowymi.

W przyszłości do Creative Cloud włączone zostaną możliwości znane z programów Photoshop, InDesign, Illustrator, Dreamweaver, Premiere Pro i After Effect. Serwis pozwoli na przechowywanie danych w chmurze obliczeniowej Adobe. Dostęp do danych (podstawa 20 GB) będzie możliwy zarówno z komputerów desktop, jak i urządzeń mobilnych.

Dla potrzeb aplikacji oferującej czcionki, Adobe zakupiło firmę TypeKit, która od swojego powstania w 2009 roku dostarczał czcionki na zamówienie serwisów internetowych takich jak New Yorker, New York Times i Twitter. Aplikacja do publikowania materiałów pozwali na przygotowywanie ich w wersji internetowej i specjalnie dostosowanej dla tabletów.

Oprócz usług Creative Cloud, Adobe zaprezentowało także narzędzia do tworzenia materiałów na tabletach. Zestaw ten nosi nazwę Adobe Touch Apps i pozwoli na skorzystanie z możliwości Adobe Creative Cloud na tabletach. W jego skład wchodzą m.in. Adobe Photoshop Touch, Ideas i Kuler