Adobe Creative Suite 3 kompletne

Firma Adobe udostępniła dwa ostatnie, brakujące pakiety Creative Suite 3. Od wczoraj dostępne są już w sprzedaży Adobe CS3 Production Premium oraz Master Collection. Użytkownicy zajmujący się profesjonalnie produkcją wideo doczekali się wreszcie najnowszych narzędzi dla siebie wchodzących w skład CS3.

Oficjalna premiera Creative Suite 3 miała miejsce ponad trzy miesiące temu, o czym pisaliśmy w artykule "Creative Suite 3 - garnitur szyty na miarę". Stamtąd można się także dowiedzieć o zawartości dostępnych zestawów wchodzących w skład CS3. Podczas premiery zapowiedziano, że będzie ich dostępnych aż sześć: Design Standard, Design Premium, Web Standard, Web Premium, Production Premium oraz Master Collection. Pierwszy z nowo udostępnionych pakietów - Production Premium - to odmiana przeznaczona dla użytkowników związanych z profesjonalną produkcją wideo, natomiast Master Collection to kompletne rozwiązanie, oferujące zestaw wszystkich aplikacji, a także dodatkowych programów i usług dostępnych w innych pakietach CS3.

Pakiet CS3 Production Premium zawiera najnowszą wersję programu do obróbki i montażu wideo Premiere Pro oraz używany w post-produkcji program AfterEffects. Natomiast Adobe Master Collection zawiera pełny komplet siedemnastu programów, wspierających nie tylko produkcję wideo, ale także audio, grafikę, WWW i treści dla urządzeń mobilnych. Za pierwszy zestaw użytkownik musi wydać 1699 dolarów, natomiast kompletny zestaw kosztuje, bagatela 2499 dolarów.

Aplikacje CS3 działają zarówno pod kontrolą systemów z rodziny Windows (uwaga, Adobe oficjalnie nie oferuje wsparcia dla Visty), jak i Mac OS X - zarówno dla nowych komputerów Apple wyposażonych w procesory Intel, jak i starszych, opartych na architekturze PowerPC. Ciekawostką jest obecność Premiere Pro dla komputerów z jabłuszkiem. Firma Adobe nie rozwijała tego programu od kilku lat, z powodu rosnącej konkurencji ze strony Apple, w postaci programu Final Cut Pro.

Więcej informacji w serwisie firmy Adobe.