Adobe Creative Suite 5 - premiera 12 kwietnia

12 kwietnia 2010 r. nastąpi oficjalna premiera nowej wersji pakietu aplikacji Adobe do obróbki multimediów. Data wydaje się nieprzypadkowa - Creative Suite 5 zawierać będzie dwunaste z rzędu wydanie edytora graficznego Photoshop.

Producent oficjalnie nie podaje konkretów dotyczących nowości w oprogramowaniu Creative Suite 5. Firma uruchomiła jedynie specjalną witrynę, na której działa licznik odmierzający czas do premiery pakietu.

Creative Suite to wszechstronny zestaw aplikacji do edycji grafiki, wideo, dźwięku oraz tworzenia stron internetowych i aplikacji multimedialnych. W jego skład wchodzą takie programy jak Photoshop, Dreamweaver, Illustrator, InDesign Fireworks, Flash i Soundbooth. Pierwsza z wymienionych aplikacji - znak rozpoznawczy pakietu CS i całego Adobe - obchodziła niedawno 20-lecie istnienia na rynku.

Poprzednia wersja pakietu, CS4, ukazała się we wrześniu 2008 r. i została określona przez producenta mianem największej premiery Adobe od 20 lat. Ciekawe, jakim hasłem promowane będzie Creative Suite 5?