Adobe Flash dla WM i G1

Na konferencji Adobe MAX, firma Adobe przedstawiła odtwarzacz animacji Flash przeznaczony dla dwóch dużych platform mobilnych. Już wkrótce animacje Flash będą mogli na swoich urządzeniach oglądać użytkownicy zarówno systemu Windows Mobile, jak i Android.

Przedstawiciel Google'a, producenta platformy Android, Andy Rubin, nie ukrywał satysfakcji z informacji, że ich system już wkrótce będzie obsługiwał technologię Flash. Stwierdził on, że współpraca nad implementacją Flasha w ich systemie była prawdziwą przyjemnością. Poinformował on również, że "technologia Flash jest kluczową technologią internetową w dzisiejszych czasach" oraz że "Google jest pierwszą firmą zrzeszoną w organizacji Open Handset Alliance, która wprowadzi go do swoich telefonów".

Co z iPhone'em?

Wielkim nieobecnym na prezentacji był Apple wraz ze swoim telefonem iPhone. Mimo iż Adobe poinformował że technologia Flash również będzie działać w telefonach z logiem jabłka, to jednak Apple wciąż nie zdecydowało czy zamierza udostępnić taką funkcjonalność swoim klientom. I wszystko wskazuje na to, że szybko takiej decyzji się nie doczekamy.

Według Adobe aż 98% obecnych na rynku komputerów ma możliwość obsługi technologii Flash. No, chyba że jesteś tym szczęśliwcem, który akurat posiada iPhone'a.