Adobe Flex 2.0 dla komputerów Apple

Firma Adobe udostępniła wersję platformy do tworzenia aplikacji internetowych z bogatym interfejsem użytkownika (RIA - Rich Internet Application) - Adobe Flex 2.0 - dla komputerów ze znakiem jabłuszka. Program będzie działał zarówno na nowych Makach opartych na procesorach Intela, jak i na starszych z PowerPC.

Platforma Flex Builder 2 pomoże deweloperom korzystającym z komputerów Macintosh tworzyć bogate aplikacje webowe, zbliżające się coraz bardziej swoim wyglądem i obsługą do ich desktopowych odpowiedników. Cała platforma składa się z kilku elementów: Flash Player 9, MXML, ActionScript 3.0 i właśnie programu Flex Builder 2. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule "Web według Adobe - Flex 2.0".

Środowisko deweloperskie bazujące na dobrze znanej platformie Eclipse oferuje zintegrowany, szeroki wachlarz technologii oraz narzędzi pozwalający szybko tworzyć i testować budowane aplikacje. Zawiera ono między innymi edytory ActionScript i MXML, wizualny edytor interfejsu użytkownika, czy też wbudowany debugger.

Flex Builder 2 dla komputerów Macintosh jest dostępny jako uniwersalne binarium, czyli będzie działać zarówno na nowych komputerach firmy Apple opartych na procesorach Intela, jak również na starszych wyposażonych w procesory PowerPC. Dodatkowo dostępne jest również samo rozszerzenie dla platformy Eclipse (Flex Builder 2 Eclipse Plug-in).

Pakiet Adobe Flex 2 SDK zawierający bibliotekę Flex oraz kompilator jest dostępny za darmo. Cena pełnego programu Adobe Flex Builder 2 to około 370 funtów, natomiast wersja z możliwością budowy wykresów kosztuje już około 570 funtów.

Pobierz plik dla systemu Windows lub Mac OS X.

Więcej informacji o produkcie oraz przykładowe aplikacje znaleźć można na stronie firmy Adobe.


Zobacz również