Adobe FrameMaker 7.1 - nowe, ale już nie dla Mac OS'a

Korporacja Adobe zaprezentowała nową wersję oprogramowania do tworzenia i publikowania dokumentów - FrameMaker 7.1. Wraz z kilkoma nowymi funkcjami dotarła także niezbyt optymistyczna wiadomość dla użytkowników systemów Mac OS - aplikacja nie będzie dla nich dłużej dostępna.

Adobe FrameMaker 7.1 jest dostępny jedynie dla uzytkowników systemów Windows oraz Solaris. Jest to kolejne po aplikacji do edycji wideo: Premiere, wycofanie się z sektora systemów Mac OS poczynione przez firmę Adobe.

Nowa wersja FrameMakera zawiera między innymi zmodyfikowany moduł korzystania z metajęzyka XML (tworzenie, edycję oraz import treści). Do dyspozycji użytkowników jest w tym wypadku pełny tryb graficzny WYSIWYG (What You See is What You Get). Dodatkowo zaopatrzono program w nowe filtry, które ułatwiają przenoszenie plików z aplikacji PageMaker oraz QuarkXpress, a także w pakiet filtrów z Illustratora. Wyeliminowano zapis plików w formatach pośrednich. Możemy importować do aplikacji pliki bezpośrednio z Photoshopa. Dodano obsługę plików w formacie JPEG 2000 i rozszerzono obsługę formatu SVG.

Program dostępny będzie w styczniu 2004 roku na rynku europejskim, a cena detalicznej wersji dla użytkowników systemów Windows wynosi 799 USD. Koszt aktualizacji to 199 USD. W przypadku systemów Solaris aplikacja będzie kosztowała 1329 USD, a aktualizacja - 279 USD.

Więcej informacji: http://www.adobe.com/products/framemaker


Zobacz również