Adobe Graphics Server 2.0

Adobe Systems poinformował o rozpoczęciu sprzedaży Graphics Server 2.0 - najnowszej wersji oprogramowania do obróbki i przetwarzania grafiki.

Zdaniem producenta, Adobe Graphics Server jest przeznaczony do użytku zarówno w zastosowaniach związanych z WWW, jak i międzymedialnych. Spełnia wymagania systemów zarządzania treścią, zarządzania zasobami oraz przygotowywania druku. Dzięki obsłudze otwartych standardów i interfejsów API Adobe Graphics Server może działać w najpopularniejszych serwerach aplikacji oferowanych przez BEA, IBM, iPlanet i Oracle.

Nowe funkcje Adobe Graphics Server to m. in.: lepsza obsługa formatów Encapsulated PostScript (EPS) i Adobe Portable Document Format (PDF); konwersja plików SVG (Scalable Vector Graphics) na Adobe PDF; ulepszona obsługa metadanych obrazu oraz rodzimych plików i mechanizmów programu Adobe Photoshop 7.0; manipulowanie obrazami CMYK oraz obsługa ścieżek odcinania.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [29.03.2023]

Adobe Graphics Server 2.0 można nabyć za pośrednictwem firm typu VAR i integratorów systemów. Adobe Graphics Server 2.0 jest również sprzedawany jako część systemów Documentum Media Services oraz MediaBin Brand Asset Management w ramach umowy OEM z tymi firmami. Więcej informacji o licencjonowaniu i cenach można znaleźć na stronach producenta:

http://www.adobe.com/products/server/graphics/main.html