Adobe Lightroom Mobile debiutuje na Androidzie

Aplikacja do edycji zdjęć o nazwie Lightroom Mobile trafiła do sklepu z Google Play. Od teraz mogą skorzystać z niej posiadacze smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym Android. Adobe umożliwia wszystkim chętnym możliwość przetestowania aplikacji przez miesiąc, a dopiero później wymaga wykupienia abonamentu na swoje usługi.

Adobe Lightroom to popularna na komputerach osobistych aplikacja do edycji zdjęć. Jej twórcy postanowili udostępnić jej okrojoną wersję na urządzenia mobilne o nazwie. W pierwszej kolejności Lightroom Mobile zadebiutował na tabletach Apple, a potem pojawiła się wersja na mniejsze urządzenia z systemem iOS, czyli telefony iPhone.

Teraz przyszła kolej na udostępnienie Lightroom Mobile na urządzenia z mobilnych systemem operacyjnym Google. Posiadacze tabletów i smartfonów z Androidem w celu wypróbowania programu powinni udać się do sklepu Google Play, gdzie aplikacja udostępniona została bezpłatnie. Do korzystania z niej wymagane jest jednak konto Adobe i uiszczenie opłaty abonamentowej.

Adobe Lightroom Mobile debiutuje na Androidzie

Adobe Lightroom Mobile już nie tylko na iPhone'a

Adobe pozwala jednak przetestować Lightroom Mobile przez miesiąc. Wystarczy w tym celu założyć konto Adobe. Po upłynięciu okresu testowego trzeba będzie wykupić abonament na usługę. Cena miesięcznego abonamentu Adobe, który daje dostęp do aplikacji Lightroom Mobile, to 9,99 dol. za miesiąc subskrypcji. W zamian za to użytkownicy otrzymają jednak nie tylko możliwość obróbki zdjęć, również w formacie RAW, ale też opcję przechowywania plików w chmurze Adobe Cloud.

źródło: phonearena.com