Adobe... Media Player

Koncern Adobe w trakcie rozpoczynającej się dziś w Las Vegas trzydniowej konferencji NAB 2007 National Association of Broadcasters zaprezentuje jeden ze swoich najnowszych produktów, programowy odtwarzacz wideo Adobe Media Player. Jest to pierwsza tego typu aplikacja w ofercie firmy.

Odtwarzacz powstał w oparciu o technologię Apollo, zaprezentowaną niedawno przez Adobe wersję środowiska uruchomieniowego, pozwalającego uruchamiać webowe aplikacje offline (wiecej na ten temat można znaleźć w tekście "Adobe szykuje konkurenta dla Javy").

Adobe... Media Player

Adobe Media Player

Za pomocą Adobe Media Playera można wyszukiwać w Internecie materiały wideo, pobierać je i oglądać w trybie offline. Aplikacja umożliwia odtwarzanie multimediów również online. Za pomocą aplikacji będzie można zatem odbierać media strumieniowe w postaci streamingu na żywo, na żądanie, jako tzw. "progressive download" (odtwarzanie w trakcie pobierania danych) oraz w opcji "download-and-play".

Wśród możliwości programu znalazło się m. in. odtwarzanie mediów w formacie Flash, odtwarzanie pełnoekranowe, opcja przyznawania ocen przez użytkowników oraz opcja "ulubione", automatycznie pobierająca materiały wg sprecyzowanych przez użytkownika kryteriów. Odtwarzacz nie pozwala jednak oglądać wideo w innych formatach niż Flash, nie wspominając o odtwarzaniu muzyki (MP3) czy oglądaniu zdjęć.

Program ma być całkowicie darmowy, a jego udostępnienie ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy, początkowo w wersji beta. Wydanie końcowe ma być gotowe przed końcem roku.

Strona producenta