Adobe: PDF w natarciu

O planach zaprezentowania platformy serwerowej opartej na Javie, której zadaniem będzie wspomaganie automatyzacji i przyspieszenie obiegu dokumentów w firmie z wykorzystaniem formatu PDF, poinformowało Adobe Systems.

W tym samym czasie Adobe zamierza wprowadzić również kilka nowych i zaktualizować już istniejące produkty korzystające z technologii Intelligent Document Platform, której zadaniem jest uczynienie formatu PDF z dodatkiem XML'a podstawową metodą wymiany informacji w firmie.

Korzystając z rozwiązań Adobe, firmy mają możliwość automatycznego przetwarzania danych zawartych w dokumentach PDF bez potrzeby ich ponownego wprowadzania do systemu. Również dane pierwotnie istniejące w systemie mogą być wyświetlane w tym formacie. W tym sektorze rynku Adobe ma jednak poważną konkurencję w postaci Microsoftu, który planuje szersze wykorzystanie XML'a w pakiecie biurowym Office (w szczególności w programie InfoPath).

Wśród nowych produktów korzystających z platformy Intelligent Document Platform znajdziemy Document Security Server, Barcoded Paper Forms Solution oraz Designera 6.0. Adobe planuje również aktualizacje Form Servera oraz Reader Extensions Servera. Form Manager oraz Policy Server znajdą się w sprzedaży w późniejszym okresie.

Więcej informacji: http://www.adobe.com