Adobe PageMaker 7.0 w lecie

Adobe zapowiedziała na lato bieżącego roku wydanie PageMakera 7.0, najnowszej wersji programu do projektowania stron, która realizuje koncepcję 'network publishing' promowaną przez Adobe.

Zapowiedziana na lato bieżącego roku najnowsza wersja aplikacji dla projektantów stron WWW Adobe PageMaker 7.0 oferuje m.in. prostszą integrację z aplikacjami Adobe Photoshop i Illustrator. Nowy PageMaker jest w stanie importować natywne pliki z obu programów oraz wyposażony jest w narzędzia do tworzenia dokumentów PDF. Użytkownicy mogą tworzyć opatrzone znacznikami HTML pliki PDF, które automatycznie formatują tekst optymalizując go do wyświetlania na ekranach notebooków, PDA i innych urządzeń przenośnych. Poza tym poprawie uległ mechanizm importu plików Microsoft Word oraz konwersja dokumentów stworzonych za pomocą Microsoft Publishera i QuarkXPressa. Aplikacja została także wyposażona w nowe możliwości kompilacji danych pozwalające na pobieranie tekstów i obrazów wyeksportowanych z baz danych i generowanie np. list mailingowych.

PageMaker 7.0 ukaże latem tego roku wydany w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a jego cena ma wynosić 499 USD za pełen pakiet, a uaktualnienia z poprzednich wersji będą dostępne w cenie 79 USD. PageMaker 7.0 wejdzie też w skład kosztującej 999 USD kolekcji Adobe Publishing. Przedstawicieli firmy oświadczyli, że PageMaker 7.0 współpracuje z Mac OS 8.6 [z zainstalowanym Apple Software Font Manager Update 1.0], 9.1, Mac OS X Classic i systemami Windows.

www.adobe.com


Zobacz również