Adobe Photoshop Elements 10.0 - retusz w domowych warunkach

Photoshop Elements to niezbędnik każdego fotoamatora. Rozbudowany zestaw narzędzi, filtrów, bogata biblioteka efektów i wysoka automatyzacja wykonywanych operacji pozwolą skupić się na efekcie pracy, a nie nauce obsługi aplikacji. Gdyby jeszcze nie ta cena…

Werdykt PC Worlda
Adobe Photoshop Elements 10.0

Adobe Photoshop Elements 10.0

Jeżeli nie odstrasza cię wysoka cena, a szukasz programu, który zaoferuje proste w obsłudze bądź działające automatycznie narzędzia do edycji zdjęć, to ten program jest dla ciebie. Rozbudowana biblioteka różnych narzędzi i filtrów przyda się każdemu miłośnikowi cyfrowych

Zalety

  • wygodna i intuicyjna obsługa
  • duża liczba funkcji i narzędzi

Wady

  • wysoka cena

Zobacz też

Cena: 105 euro

Do pobrania: Adobe Photoshop Elements 10.0

Photoshop Elements 10.0 to rozbudowany ale jednocześnie prosty w obsłudze edytor zdjęć. Powstał jako odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy cenili funkcje i możliwości zwykłego Photoshopa CS ale jednocześnie nie chcieli tracić czasu na jego naukę. Wprowadzenie do programu wielu różnych kreatorów i automatyzacja funkcji uczyniły z niego narzędzie przystępniejsze dla szerszego grona odbiorców.

PSE to nie tylko edytor, aplikacja usprawnia zarządzanie rozbudowanymi galeriami zdjęć i grupuje biblioteki fotografii oraz klipów wideo. Rozbudowane narzędzia ułatwiają wyszukiwanie, sortowanie i filtrowanie prac. Program automatycznie poprawia najczęstsze błędy, jakie można znaleźć na cyfrowych zdjęciach, oferuje filtry, które pozwalają uzyskiwać niesamowite efekty. PSE ułatwia drukowanie prac i tworzenie albumów. Wbudowane szablony usprawniają te operacje. Możliwe jest także współdzielenie prac z innymi użytkownikami programu oraz różnych serwisów społecznościowych. Wszystko z poziomu aplikacji.

Co nowego w PSE 10

Zmiany wprowadzone do najnowszej wersji Photoshop Elements to głównie usprawnienia obsługi i nowe narzędzia. PSE pozwala teraz na przykład używać różnych efektów na wybranych obszarach zdjęcia. Nie trzeba zaznaczać żadnych fragmentów, wystarczy po prostu malować jak zwykłym pędzlem. Do wyboru jest prawie setka filtrów, w tym około 30 nowych parametró w. Nowy kreator edycji ułatwia uzyskiwanie ciekawych efektów pozwalając w prosty sposób symulować głębię, poświatę czy tworzyć ciekawe kolaże. Usprawnione zostało także narzędzie dodające do obrazów tekst. Jest teraz bardziej elastyczne, umożliwia oblewanie obiektów czy przypinanie napisów do ścieżek. Generator albumów uzupełniony został o nowe szablony.

Lepiej działa funkcja wyszukiwania. Potrafi ona teraz odnajdywać w zbiorze fotografii zdjęcia zawierające określone obiekty. Program automatycznie wyszukuje duplikaty i prawie identyczne prace, grupuje je i usprawnia zarządzanie. Zaawansowane funkcje dają nawet możliwość poszukiwania fotek o określonej kolorystyce. Opcja zapisu do formatu PDF poprawia elastyczność drukowania, przesyłania i współdzielenia prac.

Rozbudowane zostały także funkcje społecznościowe. Photosho Elements potrafi korzystać z listy znajomych Facebooka i używać jej do szybkiego opisywania fotek zawierających twarze, usprawnia współdzielenie zdjęć z innymi użytkownikami. Można teraz przysyłać pliki wideo do serwisu YouTube bezpośrednio z programu.

Wariant testowy PSE działa 30 dni. Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej.