Adobe Photoshop Elements 3


Wiadomości e-mail - dzięki przyciskowi Attach to e-mail (Share/Attach to e-mail widoczny w górnej części ekranu w trybie Organizer lub w menu górnym File polecenie Attach to e-mail w trybie Standard Edit) jest możliwe przygotowanie atrakcyjnej wiadomości e-mail, zawierającej nasze fotografie.

W oknie kreatora wiadomości e-mail możliwe jest określenie adresata wiadomości, a także wybranie atrakcyjnej formy wiadomości czy przesyłanie jej w postaci pliku PDF - prezentacja zdjęć lub też w formie zwykłego listu e-mail w trybie HTML.

Opcje te wybieramy w dostępnym oknie dialogowym Attach to e-mail.

Wiadomość HTML może dodatkowo zostać zapisana z wykorzystaniem jednej z dowolnych papeterii (Stationery).

W oknie Stationery and Layouts, możliwe jest precyzyjne określenie wyglądu wiadomości e-mail.

Adobe Photoshop Elements 3
Adobe Photoshop Elements 3
Adobe Photoshop Elements 3
Płyty DVD oraz VCD Adobe Photoshop Elements 3 pozwala na zapis zdjęć bezpośrednio na płytę DVD lub VCD. To bardzo wygodna funkcja. Umożliwia archiwizację zarówno wszystkich fotografii na dyskach, jak też przygotowanie atrakcyjnej prezentacji naszych grafik.

Dla utworzenia jednego z rodzajów płyty należy skorzystać z przycisku Create.

W oknie Creation Setup zostanie wyświetlona lista wszelkich formatów, możliwych do utworzenia bezpośrednio w programie Adobe Photoshop Elements 3. Kolejne kroki zapisu płyty należy przeprowadzić zgodnie z poleceniami widocznymi w oknie Creation Setup.

Kalendarz ścienny i pocztówki Podobnie jak w przypadku płyty DVD do tworzenia kalendarza czy też pocztówek należy wykorzystać okno Creation Setup dostępne po kliknięciu w przycisk Create. Za pomocą kreatorów dostosowanie wyglądu kalendarza czy też pocztówki to kwestia kilkunastu sekund.

Web Photo Galery - galeria zdjęć w Internecie To zestaw poleceń znany już z wcześniejszych wersji Photoshopa. Pozwala szybko utworzyć galerię miniaturek wraz ze zdjęciami pełnej wielkości dosłownie za pomocą kilkunastu kliknięć. Program utworzy strony WWW (w języku HTML) i odpowiednią strukturę katalogów gotową do przeniesienia na serwer WWW lub choćby na płytkę CD w postaci prezentacji zdjęć.

Podsumowanie

Za pomocą Adobe Photoshop Elements 3 możliwe jest wykonywanie także innych typowych prac graficznych. Dopasowanie wielkości, zaznaczanie wybranych elementów, praca z warstwami. Wiele narzędzi działa dokładnie tak samo, jak w pełnej, profesjonalnej wersji Photoshopa CS. Najnowsza wersja Adobe Photoshopa Elements 3 dodatkowo pozwala na zapis i eksport wielu popularnych formatów graficznych czy multimedialnych - to bardzo wygodna cecha! Jednak w moim przekonaniu największe wrażenie robi okno Organizera. Katalogowanie, przeglądanie, oznaczanie i wyszukiwanie zdjęć działa tu wprost rewelacyjnie.

Jedyną wadą programu jest brak polskiej wersji językowej. Swoją drogą ciekawe, czy kiedykolwiek takowa się pojawi.