Adobe Photoshop dla Windowsa 10 finalnie z obsługą procesorów ARM64

Po ponad roku oczekiwań Photoshop w końcu zadziała na komputerach z systemem Windows 10 i procesorami ARM. Mowa między innymi o Surface Pro X.

Microsoft nie radzi sobie tak dobrze z implementacją obsługi procesorów ARM64 w systemie operacyjnym Windows 10, jak robi to Apple z macOS Big Sur (zapoznaj się z naszą recenzją). Rok temu na rynku pojawił się Surface Pro X - pierwszy tablet Microsoftu ze specjalnie zaprojektowanym procesorem Microsoft SQ1. W międzyczasie inni producenci pokazali swoje konstrukcje wykorzystujące Snapdragona 8cx.

Surface Pro X z procesorem Microsoft SQ1
Źródło: pcworld.com

Surface Pro X z procesorem Microsoft SQ1

Źródło: pcworld.com

Niestety posiadacze tych ultraprzenośnych i niezwykle drogich urządzeń z procesorami ARM i systemem operacyjnym Windows 10 nadal mają ogromne problemy z kompatybilnością z najpopularniejszymi aplikacjami. Udowadnia to udostępnienie najnowszej wersji beta popularnego programu graficznego - Adobe Photoshop.

Zobacz również:

  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Po roku od premiery Surface Pro X, Adobe udostępniło pierwszą wersję beta Photoshopa z natywną obsługą architektury ARM64. Tym samym firma wywiązała się z zeszłorocznej obietnicy. Adobe przekazało, że aplikacje z pakietu Creative Cloud stopniowo otrzymają wsparcie dla architektury ARM64.

Wersja ARM jest już dostępna dla subskrybentów Creative Cloud w strefie Beta.

Portal Windows Central donosi, że nowa wersja Photoshop działa rewelacyjnie na odświeżonym Surface Pro X z procesorem Microsoft SQ2.

Niestety powyższy przykład idealnie obrazuje problemy z wprowadzeniem na rynek nowej architektury. Microsoft zaangażował mnóstwo środków, aby zachęcić programistów do pisania aplikacji pod procesory ARM. Jak widać na rynku nadal jest za mało urządzeń korzystających z architektury ARM64, aby interes ten był opłacalny.

Źródło: windowscentral.com